24. Gala Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2022 za nami!

Po raz kolejny byliśmy współorganizatorami Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur.

Uroczystość odbyła się 8 marca w Biskupcu w pięknej Sali biskupieckiego Centrum Kultury, Turystyki i Sportu.

To była Gala podczas której nie sposób było nawiązywać do wydarzeń wojennych na Ukrainie i ogromnej fali uchodźców przyjmowanych przez Polskę. Niemal wszyscy uczestnicy uroczystości dzielili się informacjami na temat spontanicznie organizowanej i prowadzonej pomocy.

Jak podkreślały laureatki w swoich wystąpieniach jak też goście imprezy, ta uroczystość dała możliwość odpocząć na chwilę od złych myśli i pozwoliła naładować baterie tak potrzebne do dalszych działań pomocowych.

Na Gali została uhonorowana tegoroczna Złota Dziesiątka Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur :

• Anna Dudzińska-Filkiewicz – dr n. med. specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej.
  • Irena Kierzkowska – dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.
  • Jadwiga Duszkiewicz – przedsiębiorczyni, prezes zarządu Biskupieckiego Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców.
  • Katarzyna Niewiadomska – właścicielka restauracji oraz przedsiębiorczyni w działalności gastronomicznej w Giżycku.
  • Barbara Margol – prezes Stowarzyszenia Nidzicki Fundusz Lokalny.
  • Maria Rumińska MARY RUMI – wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka, autorka projektów muzycznych.
  • Katarzyna Łaski – pedagog, socjoterapeuta, współwłaścicielka z mężem gospodarstwa ekologicznego Kozia Farma Złotna k. Morąga.
  • Izabela Przyłucka – ekolożka, animatorka społeczna, współwłaścicielka Folwarku Łękuk – Hotelu Wellness & SPA na Dzikich Mazurach.
  • Agnieszka Markowicz – artystka, malarka, ilustratorka, projektantka, autorka instalacji artystycznych.
  • Bogumiła Pstrągowska – Sołtys Sołectwa Borki Wielkie od 15 lat, działaczka sportowa i społeczna.

Specjalne wyróżnienie, statuetkę Kobiety Przedsiębiorczej Warmii i Mazur 2022 otrzymała Anna Szymczak, prezes Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, a statuetkę Duża Buźka, nagrodę od pań dla mężczyzny za pasję życia i tworzenia, otrzymał znany rajdowiec Radosław Typa.

W części artystycznej zobaczyliśmy rozśpiewanych młodych wykonawców z Mrągowa, Biskupca i Kętrzyna STUDIA WOKALNEGO SUKCES pod kierownictwem Agaty Dowhań,  pokaz kreacji i stylizacji studia Maya Naga przy współpracy grupy tanecznej SOLTARE oraz zespół SOLTARE POM w tańcu sportowym cheerleaders.

Zaśpiewała też Amelia Kuształa pochodząca z rodziny polsko-ukraińskiej, uczestniczka obecnej edycji Voice of Kids.

Dopisała wspaniała publiczność. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego wydarzenia za pięknie spędzony czas.

Galę objął honorowym patronatem Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin.

Partnerami Gali w tej edycji były firmy:

Bank Spółdzielczy w Szczytnie, EGGER Biskupiec Sp. z o.o., Bank PKO BP, MAZUREK AUTO, IPB Iława, Dachland, Piekarnia Tyrolska, Cirut Design, Powiat Olsztyn, Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Fundatorzy nagród byli: Hotel Mrągowo Resort & SPA, Hotel Folwark Łękuk, Snails Garden – kosmetyki, „AgroMargot” Eulalia Paszkiewicz, Mazurek Premium Cars, Waldemar Jodko – karty podarunkowe Douglas, Komora Róży- komora hiperbaryczna w Olsztynie.

Organizatorzy Gali to: Fundacja „Moda na Warmię i Mazury”, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Akme V. Media.

Patronat medialny roztoczyli: Telewizja Mazury, Made in Warmia & Mazury, KobietySukcesu.org.

Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy, bo to dzięki nim możemy co roku świętować sukcesy pań!

Więcej o laureatkach dowiedzieć się można na stronie kobietysikcesu.org https://kobietysukcesu.org/kobiety-sukcesu-warmii-i-mazur-2022/

Relacja filmowa z 24. Gali Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur 2022