“Natura bez granic” – wystawy pokonkursowe w Gdańsku i Olsztynie

Kończy się rosyjsko-polski projekt “Natura bez granic”.

Odbyły się dwa duże konkursy: fotograficzny na rosyjskiej platformie KLOPS.RU oraz konkurs dla młodzieży na krótki film i plakat.

Konkursy były dedykowane dla mieszkańców dwóch województw sąsiadujących z Obwodem Kaliningradzkim: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Spośród 1412 fotografii, które zostały zgłoszone do konkursu przez 198 rosyjskich i polskich autorów, na wystawie obejrzymy 20 prac – 10 polskich i 10 rosyjskich. Nagrody otrzymają autorzy prac wybranych przez komisję konkursową, jak też fotografii, które zdobyły najwięcej głosów internautów. Konkurs zebrał 13 130 głosów ze wszystkich 5 kontynentów Europy, Azji, Afryki, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii.

Podczas wystawy podsumowany będzie również konkurs dla młodzieży na krótki film i plakat. Wzięło w nim udział 30 młodych osób – 4 prace będą nagrodzone, 8 wyróżnionych.

Wystawa w Gdańsku odbędzie się 27 października (środa) w Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury przy ul. Długiej 35.

Wystawa w Olsztynie odbędzie się 28 października (czwartek) w Bibliotece Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przy ul. Oczapowskiego 12b w sali nr 16 na I piętrze.

Poniżej 2 zwycięskie fotografie: rosyjska i polska.

Share: